Dziecko w podróży – zabawy TOP 5

Dziecko w podróży – a raczej dwójka. Co zrobić żeby się nie nudziły ? Jak mieć spokój w aucie ? Oto najlepsze, naszym zdaniem, zabawy samochodowe.

Dziecko w podróży może oglądać bajki, grać na tablecie, czy też bawić się telefonem. Ale czy musi ? Czy my – rodzice, nie możemy zapewnić im fajniejszego sposobu spędzenia tych kilku, czy kilkunastu godzin w podróży ? Oto nasze TOP 5 zabaw podczas podróży 🙂

  1. „Co to jest ?” Moje dzieci uwielbiają tę zabawę. Szczególnie Tosiek, któremu bardzo spodobało się jak dziadek zadał mu zagadkę ” Co to jest. Czarne na czerwonym jedzie po zielonym? ” – kto pamięta to hasło z dzieciństwa ? Na czym polega zabawa z dzieckiem w „co to jest” ? Osoba myśli o jakimś przedmiocie, osobie, zdarzeniu i opisuje je w kilku słowach. Pozostałe osoby zgadują co to jest, ew. dopytują. Ale uwaga – układamy pytania tak, żeby można było na nie odpowiedzieć tylko TAK lub NIE.
  2. „Państwa, miasta” i inne rzeczy. Pamiętacie jak w dzieciństwie graliście w tą grę na kartkach ? W aucie nie potrzebujemy ich, po prostu każdy z nas wymienia państwa, miasta, rośliny czy też zwierzęta które rozpoczynają się na określoną literę.
  3. „Co widzę ?” Zabawa podobna do „co to jest ?” tylko opowiadamy o rzeczy, która jest w zasięgu wzroku naszych współpasażerów. Może widzimy krowę, konia, stodołę albo… przejście dla pieszych. Ogranicza nas tylko wyobraźnia 🙂
  4. „Własna bajka” tutaj nie ma skomplikowanych zasad. Po prostu wymyślamy wspólnie bajkę. Można spisywać takie opowiadanie i co jakiś czas wracać co niego – może czytając dzieciom wieczorami ?
  5. Zabawy w matematykę. Tutaj pamiętajmy żeby poziom trudności dostosować do wieku dzieci 🙂 Można liczyć wszystkie spotkane znaki ( przy okazji opowiadajmy dzieciom co ona oznaczają, jak należy się zachować widząc taki znak ), kościoły czy też lecące bociany. Można pobawić się w dodawanie czy też mnożenie.

To nasze TOP 5 zabaw z dzieckiem z podróży. Wiemy, iż możliwości jest więcej. Chętnie posłuchamy jak Ty bawisz się z dzieckiem w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *